Skip to content

Chery Tiggo 8 Pro Max Türkiye Fiyatı ve Özellikleri

Chery Tiggo 8 Pro Max Türkiye Fiyatı ve Özellikleri

Chery Tiggo 8 Pro Max Türkiye için hazırlanıyor. Avrupa ve Güney Afrika’da ülkelerinde tanıtılan Chery’nin Tiggo 8 Pro Max aracı geliştirilmiş teknolojik alt yapısıyla göz boyuyor. Türkiye’ye henüz gelmemiş olan Tiggo 8 Pro Max’ın özellikleri ve teknik bilgileri şimdiden merak konusu oldu.

Bu içeriğimizde Avrupa’da tanıtılan Chery Tiggo 8 Pro Max aracının özelliklerine daha yakından bakacağız.

Chery Tiggo 8 Pro Max

Chery Tiggo 8 Pro Max, sofistike bir çalışmayı bir arada taşımaktadır. Lüksü işlevsellikle mükemmel bir şekilde harmanlayarak, bu SUV’un estetiği ve özellikleri özellikle standartlardan daha fazlasını arzulayanlar için özel olarak tasarlanmıştır. Diğer Chery marka otomobillerden farkı ne? Daha detaylı bakalım.

Avrupa’da tanıtılan Chery’nin Tiggo 8 Pro Max modelinin iki konfigürasyonu var. Ön tekerlekten çekişli ve tamamen yeni dört tekerlekten çekişli varyant. Her iki konfigürasyon da araç sürücüsüne premium bir sürüş deneyimi sunmaktadır. 

Diğer Chery modellerine kıyasla Tiggo 8 Pro Max kesinlikle göz zevkine hitap ediyor. Sürüşü keyifli olsa da, bu dengeli araç aynı zamanda ekstra bir güvence sağlamak için 10 yıl/1.000.000 km garanti ile geliyor.

Tiggo 8 Pro Max’ın duruşunun iddialı ve şık dış tasarımını göz ardı etmek zor. Büyüleyici ızgara tasarımı, uzun 19 inçlik tekerlekleri ve etrafını saran LED farlar, premium duruşunu vurguluyor. Dış tasarımı, sıkça görülen katı SUV tasarımlarından hoş bir değişiklik olan akıcı eğrilerle zarafet yayıyor. Krom detaylarının akıllıca yerleştirilmesi, lüks görünümünü daha da artırıyor.

Chery Tiggo 8 Pro Max Teknik Özellikleri

Tiggo 8 Pro Max, 7 kişilik oturma kapasitesiyle, güçlü 1.6L turbolu motoru, keskin güvenlik sistemleri ve akıllı teknolojisiyle her yolculuğu birinci sınıf hale getiriyor. Turbo beslemeli motoru maksimum 145 KW güç ve maksimum tork 290/2000-4000rpm aralığında çalışmaktadır.

Chery Tiggo 8 Pro Max, Avrupa; Orta Doğu ve Güney Afrika ülkelerinde 2.0 litrelik turbo beslemeli benzinli motorla tanıtıldı. Motorun 375Nm tork ürettiği ve üç sürüş modunu desteklediği ifade edildi. 

Türkiye’ye gelecek olan Tiggo 8 Pro Max’ın ise 1.6 litrelik turbo beslemeli benzinli motor olacağı öngörülmektedir. İçeriğimizde bu nedenle aracı 1.6 litrelik turbolu motor özelinde incelemesi yapılacaktır.

Motor Özellikleri

Tiggo 8 Pro Max, 145 KW güç ve maksimum tork 290/2000-4000rpm üreten bir motorla donatılmıştır. Gelişmiş 7 İleri Çift Debriyajlı Şanzıman (DCT), motorun gücünü sorunsuz bir şekilde yola iletmektedir. Aracın Eco, Normal ve Sport sürüş modları bulunur ve modlar arasında geçiş yapılabilir.

7 kişilik oturma kapasitesiyle, güçlü 1.6 litrelik turbolu motoru, keskin güvenlik sistemleri ve akıllı teknolojisiyle her yolculuğu birinci sınıf yapmaktadır. Chery’nin verilerine göre Tiggo 8 Pro Max’ın sahip olduğu ayrıcalıklar:

 • Bakım Planı: 7 yıl/90.000km
 • Yol Yardımı: 5 yıl/Sınırsız km
 • MyCheryCares Programları: 2 yıl
 • Garanti: 5 yıl/150.000km
 • Motor Garantisi: 10 yıl/1 Milyon km

Dış Tasarım Özellikleri

Alan, konforun vazgeçilmez bir parçasıdır ve Chery Tiggo 8 Pro Max bu konuda cömert davranır. Bu SUV, 7 yolcu için bol miktarda iç mekan sunar ve özellikle arka koltuklar katlanarak daha fazla yükleme alanı sağlandığında tüm ekipmanlarınız için bolca bagaj kapasitesi sunar.

Avrupa’da tanıtılan Chery Tiggo 8 Pro Max aracının dış tasarım özellikleri:

 • Uzunluk: 4,722 mm
 • Genişlik: 1,860 mm
 • Yükseklik: 1,746 mm
 • Dingil Mesafesi: 2,700 mm
 • Yerden Yükseklik: 204 – 207 mm
 • Bagaj Kapasitesi: 117 ℓ – 739 

Araç sadece lüksü öncelikli kılmaz. Dünya standartlarında güvenlik özelliklerini de içerir. Çin NCAP’ten aldığı dikkate değer 5 yıldızlı güvenlik derecesi, yolcuların güvenliğine olan bağlılığının bir kanıtıdır. Yakın gelecekte Chery Tiggo 8 Pro Max’in Euro NCAP testine girmesi beklenirken 5 yıldız almasına kesin gözle bakılmaktadır.

Yakıt Tüketim Değerleri (Fabrika verileri)

Chery Tiggo 8 Pro Max ileri teknoloji sahiptir ve yakıt tüketimi oldukça düşüktür. İleri teknolojik özelliklerle ve en üst düzey otomotiv mühendisliği ile birleştirilmiş olarak hem 2WD hem de AWD varyantları güçlü oldukları kadar ekonomiktir.

Fabrika verisine göre Chery Tiggo 8 Pro Max yakıt tüketimi:

 • Düşük hızda yakıt tüketimi: 11,9/lt
 • Orta hızda yakıt tüketimi: 8,5/lt
 • Yüksek hızda yakıt tüketimi: 7,6/lt
 • Çok yüksek hızda yakıt tüketimi: 9,8/lt
 • Ortalama hızda yakıt tüketimi: 9,1/lt

Chery’nin yeni aracı Tiggo 8 Pro Max 1.6 litrelik turbo beslemeli motoruyla şehir içi 100 km 7.5 litre yakmaktadır. Fabrika verisine göre sürtünmesiz ortamda az yaktığı gibi şehir içi kullanımlarda da düşük yakıt tüketimi sunmaktadır.

Chery Tiggo 8 Pro Max Araç Paketleri

Chery Tiggo 8 Pro Max, farklı ihtiyaçlara ve tercihlere hitap eden çeşitli araç paketleri sunar. Her biri benzersiz özellikler ve donanımlarla donatılmış olan bu paketler, her sürücünün beklentilerini karşılamak için tasarlanmıştır.

Üç farklı modele sahip Chery Tiggo 8 Pro Max araç paketleri:

 • Tiggo 8 Pro Max Urban (En baz model)
 • Tiggo 8 Pro Max Elite (Orta sınıf model)
 • Tiggo 8 Pro Max Ultimate (En dolu model)

Chery Tiggo 8 Pro Max aracının en full modeli ultimate paketidir. En baz modeli urban, orta pakeri ise elite adıyla satışa sunulmuştur. Tiggo 8 Pro Max Türkiye’de satışa bu araç paketleriyle çıkması beklenmektedir.

Chery Tiggo 8 Pro Max Fiyat Listesi

Chery Tiggo 8 Pro Max, güçlü performansı, geniş iç hacmi ve son teknoloji özellikleriyle otomotiv dünyasında dikkat çekmektedir. Hem şehir içinde günlük kullanım için ideal bir SUV arayanlar hem de uzun yolculuklarda konfor arayanlar için mükemmel bir seçenek sunmaktadır. Tasarımındaki şıklık ve fonksiyonelliğiyle öne çıkan bu araç, aynı zamanda ekonomik bir tercih olmasıyla da dikkatleri üzerine çekmektedir.

Türkiye’de Chery Tiggo 8 Pro Max’ın fiyatı belli olmamıştır. 

Kıyı Motorlu Araçlar sayesinde Chery Tiggo 8 Pro Max anahtar teslim fiyatlarından kampanyalı olarak yararlanabilirsiniz. Araç Türkiye otomobil pazarına giriş yaptığında bizlerle iletişime geçerek sadece 6 saatte aracınızı teslim alabilir ve yola çıkmaya hazırlanabilirsiniz.

Detaylı bilgi almak için lütfen 0 216 419 00 88 veya 0501 106 30 92 numaraları üzerinden bizimle iletişime geçin.

Ara
Son Yazılar
YENİ ARAÇ AL